Party time

Mám americkou kamarádku Charlotte, která vypadá na třicet a je jí asi tak čtyricet pět, je uz babička, dvojnásobná a je sama. Tak zvedla kotvy a odjela do Evropy učit anglicky. Je tu uz nějaký pátek, učení opustila a dělá „trenérku“ v nějaká velké nadnárodní indické společnosti sídlící v Brně. Takže se ne moc často vidíme, ale když už, tak to stojí za to.

Když nás navštívila naposledy, seděli jsme u nás v kuchyni a smáli se celý večer (cca 2,5 hodinu) úplně všemu. Velmi vtipné bylo, když jsme se jí zeptali, jak se americky řekne tréning na nočník. Charlotta se usmála a říká – Mno, u nás v Americe se nic nejmenuje doopravdy tak, jak to je. Je-li obzvláště nechutné nebo cudné, tak to má svá jména. Nechodíme na záchod (toilette), ale do koupelny (bathroom) a to s tím nočníkem je Party time.

A tak máme s Františkem od té doby párty každou chvilku. Neboť co praví staré poučky? Že když si děcko sedne, je dobré ho začít posazovat na nočník. Nové poučky samozřejmě praví, že je to moc brzo, že to nechápe, že se vyčůrá jen náhodou, o nějakém cíleném výkonu nemůže být ani řeč, ale jak praví klasik – ohýbejme proutek, dokud je mladý.

Pravda, začátky byly více jak krušné. Zavolala jsem tchýni, ta svojí kamarádce, a bylo mi řečeno, že ho tam mám nechat sedět dokud nevykoná potřeba. HA! S temperamentem Františka, který dokáže sedět klidně jen když je uvázaný v šátku, se jednalo o nadlidský úkol a taky u toho křičel jakoby seděl na horkých kamenech, ne na nočníku.

Takže jinak. Zavolala jsem kamarádce Jance, která má dva šikovné kluky (a ještě šikovnější holčičku) a rozumnný přístup k dětem a poptala se, jak tu párty provozovali doma oni. Tak to už znělo lépe – posadit ho na nočník s každým přebalením, dát mu knížku, ať si „čte“ a ať tam něco udělá nebo ne, pochválit a je to. Časem se pak pokračuje dál, ale prozatím to stačí…

A taky že jo. Sice sem tam za milion nechce, ale častěji chce, posedí, přečteme si knížku, a když se vyčůrá, tak ho pochválím a je to. A když ne, tak mu ukážu, že jako nic a je to taky hotové. Myslím, že pomalu začíná tušit (TUŠIT), oč asi tak jde, bere to poměrně vklidu (v devíti případech z desíti) a jsem zvědavá, jestli se nám podaří vychytat ten zasněný výraz a na nočník ho posadit tak, aby se vykakal do nočníku. Držte mi palce a do té doby pěkný party time vám i sobě…

Reklamy
Published in: on 5 února 2014 at 20:41  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2014/02/05/party-time/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: