První rok máme v kapse

Nedávno bylo Františkovi jeden rok. Upekla jsem mu dort, piškotový, pomazala jogurtem (bilým, strašně ho miluje) a osázela malinami a borůvkami. Blbé bylo, že měl ten den už třetí den průjem jako mraky, takže cokoliv k jídlu ho rozčilovalo a tak byl pouze pět vteřin uchvácen z hořící svíčky. K narozeninám dostal dřevěné rumba koule, přičemž krabička, ve které byly, sklidila prakticky stejný úspěch.

Když jsme byli na Moravě u babiček a dědečků, dostal prakticky každý den jeden další dort a dárky byly toliko peněžní, abych mu koupila, co bude třeba. Pravda, babička – maminka mého muže, mu koupila parník do vany, přesto, že žádnou vanu nemáme, ale OK, co je doma, to se počítá.

V jednom roce už pěkné jí rukama, dává si to do pusy jako opička, baví ho banán, rohlík, těstoviny a vařená zelenina vcelku. Naučil se pít z normálního hrnečku sám a hitem je čerstvě vymačkaná šťáva z pomeranče napůl zředěná s vodou, přičemž ani vodou nepohrdá. Nejmilejsí jídlo jsou suché fusilly a rohlík. Nejvíc na hraní ho baví pračka a já. Chodí krátké úseky a směje se, když ho honíme doma v předsíni. Nejraději si čte Polámal se mraveneček a na nočníku už sedá docela ochotně, a když to vychytá(m), tak se tam vyčurá nebo vykaká (JUCH!). Má devět zubů, s tou klubající se čtyřkou vlevo nahoře deset. Je to veselý panáček, který křičí na plavání, když se ráno probudí a když mu beru klíče na odemykání. Má asi deset a půl kilo a nedávno snědl trochu hlíny na balkóně.

Jsem ráda, že jsme si ho pořídíli, je s ním spousta práce a legrace, je to prima mít v šátku na zádech, když někam jedeme MHD a v autě to také vpodstatě zvládá. Rozhodně se doma nenudím(e) a jsem ráda, že už bude teplo, abychom mohli opanovat zdejší hřišťátka a vyzkoušeli skluzavky, houpačky, písek, pérovací zvířátka a další úžasné vynálezy, které pro děti tvůrci hřišť vynalezli.

Tak hodně zdraví, Panáčku můj, do dalšího roku!

Reklamy
Published in: on 28 března 2014 at 19:44  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2014/03/28/prvni-rok-mame-v-kapse/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: