Pračka

Řízením osudu máme pračku v kuchyni. Nezabudovanou. Takže když už to tak vyšlo, tak jsem zvolila takový ten tip s odloženým startem a obvykle jsem prala, když jsem byla v práci. Co jsem teď doma, stala se pračka neodmyslitelnou součástí života. Jednak v ní peru pořád dokola ty plínky, jednak je to jedinečný zdroj zábavy pro Františka. A to vůbec nemusí prát.

Je tam hlavní kolečko na volení programů, je tam zásobník na prášek/aviváž a pak jsou tam doprovodné čudlíky na volbu typu máchání, odstřeďování a tak vůbec… Navíc dvířka jdou poměrně lehce otevřít a buben pračky se otáčí, takže co víc si přát… Třeba to, aby mamka prala, když jsme doma, že jo, a to pak sedíme s Františkem před pračkou a díváme se prádlo, které se točí sem a tam jako na televizi… Prostě zábava.

Jenže nedávno se ta zábava zadrhla – přestala vypouštět vodu. Chyba E40 byla identifikována, filtr vyčištěný, voda vyčerpána a zkušební praní odhalilo, že na to sami dva (s manželem) nebudeme stačit, takže je třeba zavolat do servisu.

Máme Elektrolux, servis sídlí na Pankráci, nedaleko, byli pružní, ochotní a pan opravář přijel během dvou dnů. Moc prima chlapík, krásný kufřík, seděli jsme na bobku u pračky spolu a dívali se, jak to pánovi jde. Jak otáčí tím kolečkem, mačká programy téměř poslepu a v opravě praček je jako doma.

První problém nastal, když pračku vytáhl z chlívku a zjistil, že máme skřípnutou hadici. Časovaná bomba, mladá paní, neměla byste prát, kdyt nejste doma, to by jednou nemuselo dopadnout dobře… Oj. Dobrá tedy. Novou hadici mají zřejmě na skladu, tu si vyměníte sama, oni vám napíšou. Oh, super…
Pak pokračoval ve zkoumání problému. Z konce vypusťové hadice vytáhl chumel plsti a nití a všeho a říká, že to asi bude ten problém. Ale nebyl. Tak se u toho hodinu potil, zkoumal, hledal, až našel. Ukázalo se, že hadice má vypůsťový kabel se spojkou a ta spojka, že obsahuje papírek velikosti 1,5×1,5 cm z nějakého děsně eko papíru, který se tam vzpříčil a nedovolil vodě odtékat. Tak pán papírek vyjmul, zašrouboval hodice k sobě, vyzkoušel a bylo to dobré.

Napsal mi vyúčtování na 1 144 korun a šel. Když jsem se tak na ten papírek dívala, vzpomněla jsem si, jak s tím nedávno po bytě lítal František a asi ho kousel strčil do pračky (děsná sranda, mami). Takže mu to strhnu ze stavebního spoření, holomkovi. Od mého muže dostal přísný zákaz se k pračce přibližovat, natož tam cokoliv vkládat a já, než tam šupnu jakékoliv prádlo, provádím zevrubnou prohlídku, zda tam něco nevložil tajně…

Reklamy
Published in: on 14 dubna 2014 at 20:47  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2014/04/14/pracka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: