Věk Vodnáře

František měl nedávno dva roky. S ním i my, rodiče, co si budeme namlouvat… Narodil se v půlce února a je tedy zrozen ve znamení Vodnáře. Nevím, jestli si to znamení přímo takto vybavíte, ale pro připomenutí – je to chlap, co drží v ruce nádobu dnem našikmo a vylívá z ní vodu. Osobně si myslím, že není přesnější zobrazení Františka.

Nevím, co přesně má v hlavě a jak se mu tam sypou ty kuličky, ale jeho nejmilejší činností je něco vylívat, popřípadě přelívat. Jak na stole zapomenu dva hrnky, v jednom čaj je a v druhém ne, můžu vsadit boty, že za chvilku bude sedět v té svojí designové apartní spoličce a přelívat čaj z jednoho hrnku do druhého… Navíc mu je úplně jedno, co přelívá nebo vylívá, takže jeho nejmilejší činností na bazéně je stát po kolena ve vodě a konvičkou přelévat vodu v bazéně tam a zpátky.

Mezi super oblíbené aktivity doma patří v současné době koupání Jiříka. Na koupání máme takový škopík (z druhé ruky, bratru za tři sta), kam se naleje do půlky voda, dítě se tam ponoří (ne celé, samozřejmě), omyje a je to hotové. A co myslíte? František si vyprosí kelímek na čištění zubů a těch pět litrů postupně z toho škopíku vyleje do sprchového koutu. Zábava na deset minut, no nekupte to…

Nedávno jsem něco dělala v pokojové části bytu (mamé spojenou kuchyň a obývací pokoj) a v kuchyni ticho. Jenže tam byl ON a jen co tam hodím očkem, už běžím zažehnat to nejhořší – Panáček stál na stoličče u dřezu, v ruce láhev s olejem a ten vylévá do dřezu. Maminko, moc velká zábava!! Poslední vystoupení s nalévání se pojí k látkové zelenině z Ikea, kterou dal do hrnce a tuto spolehlivě zalil čajem. Vařím, tedy jsem!

V létě tedy jednoznačně musíme k moři, přinejmenším k nějaké vodě, ve které bude stát a nalívat a vylívat až do úplného vylití… Sebe i nás… : )

Reklamy
Published in: on 27 února 2015 at 20:42  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2015/02/27/vek-vodnare/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: