Druhá středa v měsíci

Druhá středa v měsíci je termín, který nelze s ničím splést a v tento den sekoná sraz v hospodě s  bývalými kolegy (a povětšinou i s bývalými zaměstnanci) Továrny na krásu. Ex-kolega posle e-mail všem, kdo se kdy zúčastnili, kde může a chce odpoví, že přijde, podle toho se objedná stůl a sraz může vypuknout.

Už nějakou dobu se scházíme v komorním vydání Karel, Radek, Jirka a já. Večer mám totiž volno. Nakojím Jiřinka, dám ho spát, Františka dá za mnohem delších průtahů spát můj muž a já se stanu na chvíli svobodnou ženou bez závazků a vyrážím do hospody, kde vedou příjemné hospodské řeči. Kolezi už mají trochu větší děcka, takže mě vždycky uklidní, že Ano, Jiří neumře, ani když nic nejí, že František se na to prkýnko chodit naučí a že každá tchýně je vlastně babička a babičky, jak všichni víme, děti prostě milují.

Samozřejmě se probírají i jiná témata – Jirka dělá u dobrovolných hasičů, takže popis výjezdu vypadá jako eskapáda na celý večer, přitom sousedům hořely tůje, Radkův děda děti miluje natolik, že jim dělá karbenátky ze svíčkové a Karlovy holky plavou, takže se dozvíme novinky ze zákulisí okresních přeborů. Sem tam dojde na přetřes co se to děje u našeho bývalého společného zaměstnavatele, co se to děje ve vládě, posledně došlo na uprchlíky.

Téma uprchlíků bylo velmi ošemetné, všichni jsme seděli a doslava se ošívali a vůbec se nám do toho nechtělo, ale prostě to mezi nás spadlo z čistého nebe, tak jsme to rychle přešli, protože… protože se nám do toho prostě nechtělo…

Na druhou středu v měsíci se těším vždycky. Nikdy ji nezapomenu zapsat do kalendáře, aby bylo jasné, že jdu a vždycky si užiju tu cestu sama autobusem, kdy si ČTU! nebo poslouchám mp3, vždycky si udělám make-up a vezmu dlouhé naušnice, protože mi za ně nebude nikdo tahat a nikdo mi to řasenku nerozmaže. Je to prostě prima výlet do víru velkoměsta (malá nadsázka), setkáni s jinou skupinou obyvatel (než s matkami na hřišti) (nic proti nim) a utrácení peněz za něco jiného než jogurty, rohlíky a špagety.

A co vy, také máte svoji „druhou středu?“

Reklamy
Published in: on 27 ledna 2016 at 12:59  3 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2016/01/27/druha-streda-v-mesici/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 3Napsat komentář

  1. my máme první úterý v měsíci, a druhý víkend v červenci. s děckama ze základky.
    a uprchlíci nejsou zakázané téma. ale stejně to vždycky skončí u sexu …

  2. To je treba, takova pravidelna druha streda v mesici. Ja si musim vystacit s nynejsimi kolegy, pac stari znami jsou vsichni moc daleko (neni to jejich vina). 😎

  3. Samozřejmě je to potřeba vypadnout od rodiny. Když jsem byla mladá, předala jsem manželovi děti (3) a odešla cvičit, do kina, nebo jen tak kecat s kámoškama. Teď chodí přátelé k nám a díky za to, že jsou podstatně mladší jako my, takže si můžeme brousit naše „staré názory“ s nimi. Třeba na imigranty – my máme větší strach než oni. Ale jinak se cítíme podstatně mladší než jsme.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: