Připomínky

Je začátek června, školní prázdniny skoro na krku, možná, že se k vám chystá na návštěvu kamarádka s tím svým sladkým mazlíčkem, patnáctikilovým dvouletým klučinou, který na fotkých vypadal k sežrání, možná k vám na chatu na víkend přijedou příbuzní s dětmi, co jste je už dva roky neviděli, a možná…, že jste už zapomněli, jaké děti (malé) vlastně jsou. Možná to zapomenu i já, časem, tak jsem usoudila, že vám, nám i sobě pár děcko-postřehů napíšu, nevíte, kdy se vám to může hodit:

  • Ostraňte všechny ubrusy, dečky, a věci, které jsou nízko a jsou cenné, včetně knih. Někdy je stačí dát nahoru, ale když se děcka rozhodnou, že je chtějí a pět minut stojí pod poličkou a vřískají jako o život, je lepší je uklidit do skříňky.
  • Jakkoliv jste zábavní, milí a prima, maminka je nejlepší. Nejlépe zavazuje boty, nalévá polévku, obléká a vůbec – MAMINKA budete slyšet skoro pořát.
  • Je jedno, jak oblíbené jídlo uvaříte, když se jim to vizuálně nelíbí, tak to jíst nebudou, nakrásno jste jim to udělali BIO anebo jsou vajíčka z volného výběhu.
  • Nosit, chovat, držet a hladit můžete časem, rozhodně ne po příjezdu dětiček. Ty jsou rády, že jsou rády a matky to ještě chvíli bez vaší pomoci vydrží.
  • Může nastat situace, kdy si vás děti oblíbí, tak se tomu nebraňte, jen si zvykněte, že pak je budete nosit úplně všude, a vařit a vše ostatní hold budete dělat jen jednou rukou.
  • Děti strašně nahlas řvou. Bohužel kvůli maličkostem, a když už vás nechají, abyste je objali, řvou vám do ucha. Nedá se na to připravit.
  • Pozor. Děti mají strašnou sílu a sem tam něčemu nerozumí, takže vás vklidu praští, kopnou do rozkroku, kousnou nebo vám způsobí podobnou strašnou bolest. Dost důležité je jim to neoplácet (jakkoliv je to těžké) a nějak to přežít, pokud možno. Nadáno dostanou beztak od matky.
  • Děcka jsou rychlá, všude vylezou, a všude vlezou. Vyplatí se mít číslo na dětského lékaře a pohotovost.

Zdá se to být šílené, ale pobyt s nimi vám uteče jako voda, třebaže se některé chvíle budou táhnout jako med, třeba když vstávají v půl šesté bez ohledu na to, kdy šli spát. Pokud děti spí v poledne, běžte si lehnout taky, kašlete na uklízení. Až odjedou, přijde vám to ticho neskutečné. Tak neskutečné, že vám možná ti raraši budou chybět. Tak pěkné prázdniny!

Reklamy
Published in: on 10 června 2016 at 11:49  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2016/06/10/pripominky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: