Jiří bez plinek (skoro)

Přiznám se, že na následujícím úspěchu mám jen pramalou zásluhu. Téměř zádnou. V září šel František do školky a tak jsem usoudila, že by na Jiřinka (toho času rok a osm měsíců) bylo více času. Už se sem tam stálo, že postával u záchodu, s plinkami, a chtěl si sednout na prkýnko a vyčůrat se. A nejen to. Prostě to vypadalo, že rozumí tomu, oč tu běží.

A taky že jo. Prvního září jsem mu ty plinky sebrala (což je ta jediná zásluha) a kluku, ukaž se. Ukázal se. Za tři dny si párkárt počůral trenýrky, jednou sedačku a jednou prostěradlo v ložnici, když tam skákali  s bráchou, ale vždycky se mu to stalo jen jednou, následovalo poučení z krizového vývoje a příště si už dal pozor. Aleluja! Za týden už jsem sem tam přemáchla trochu cvrknuté trenýrky a na velkou chodil od začátku (téměř) bez nehody.

Takže když teď jdeme někam na návštěvu, vezmu mu s sebou prkýnku, ukážu mu, kde je záchodek a pak mu trochu pomůžu, když je zjevné, že potřebuje, kde to je a je to vpoho. Fakt boží.

Pravda, na polední spaní, na noc a na venek jsou pořád plinky. Venku by to sice šlo, ale zase až tak moc tomu nerozumí, alias to řekne pozdě nebo brzy a pak si cvrkne do textilu. Nebo hůř. Takže jdeme-li ven, má plinky. Vtipné je, že si obvykle stoupne do trávy, vyčůrá se do plinek a pak jde dál…

Takže bez práce, lítání na nočník (ten zcela vynechal), bez nějakého drilu prostě okopíroval, co viděl a bylo to. Hosana! A mně sláva, že jsem se na to tak trošku vykašlala a to je taky někdy dobře – nechat to být…

Reklamy
Published in: on 19 října 2016 at 11:15  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2016/10/19/jiri-bez-plinek-skoro/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: