Plavání

Když bylo Františkovi půl roku, přihlásila jsem ho do plavání pro miminka a od té doby chodíme plavat týden co týden, takže má(me) za sebou už asi tak tři roky plavání (budou mu čtyři). Do vody skáče jako největší skokan a na svých hodinách patří k potápkám první kategorie. Z malého miminka, co bylo rádo, že vydrží pod vodou pár vteřin je tu super potápěč, co to radši pod tou vodou doplave, než by se utopil. Každopádně ho to hodně baví, momentálně hodina vypadá tak, že já sedím na břehu bazénu, po očku sleduju, jak sám „plave“ s ostatními členy malého družstva a po očku hlídám Jiřinka, který se plácá někde kolem.

Jiří chodí plavat asi od devíti měsíců (teď, koncem prosince mu byly dva roky), takže má za sebou míň hodin a je trochu míň skokan a potapěč, ale rozhodně ho to baví. Je trochu více poseroutka, ale poměrně rozumně respektuje příkazy, snaží se a nadává jen když má hlad nebo se mu chce spát. Což je obvykle kolem půl jedenácté, kdy nám hodina končí, takže se to přežít dá.

Je třeba si přiznat, že plavání s dětmi není žádná láce, že hodina trvá „jen“ 30 minut a že je to tak trochu zabíračka i pro mě – oblíct, dovézt, převlíct, s menším plavat, většího usměrnit, pak to celé reverzně. Obvykle nám to zabere jedno dopo/odpoledne, ale říkám si – dobře investované peníze. Zejména od té doby, co František, „střežen“ mojí (MOJÍ) babičkou spadl do jezírka s lekníny, vylezl z něj a šel mi to říct. Smrděl sice jako stará žumpa, protože nádrž byla stará nádoba na mléko, ale spadl, vylezl, neutopil se a to za to stojí.

Děkuji tedy sobě, že to s nimi vydržím, dále sobě a babičkám za financování takéhoto podniku a paním instruktorkám, že jejich trpělivost je nekonečná a samozřejmě na dálku a virtuálně děkuji svým panáčkům, že je to pořád ještě baví a plavou jako život i když se sem tam topí, musejí dělat něco, co jim úplně nejde a to i tehdy, když by radší seděli na břehu a vylívali kyblíkem vodu do bazénu.

Reklamy
Published in: on 8 ledna 2017 at 14:20  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2017/01/08/plavani/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: